Practica español

Home / virtual / Practica español

 

Online cvičenia španielčiny PRACTICA ESPAÑOL

Online cvičenia španielčiny PRACTICA ESPAÑOL sú spoločným projektom tlačovej agentúry EFE, Cervantesovho inštitútu a Nadácie španielskeho jazyka s cieľom priblížiť študentom španielčiny súčasný španielsky jazyk v rôznych tematických okruhoch a kategóriách.

Výhodou online projektu PRACTICA ESPAÑOL je, že sa môžete učiť súčasný španielsky jazyk založený na reálnych správach z týchto oblastí: Španielsko, svet, šport, zábava, cestovanie, biznis, kultúra, veda a gastronómia.

Ešte predtým, ako začnete s cvičeniami, mali by ste poznať svoju približnú jazykovú úroveň španielčiny. Na to Vám slúži tento online test úrovne španielčiny Cervantesovho inštitútu.

Všetky cvičenia sú podporované textovou, zvukovou a obrazovou (video a foto) časťou, čo študentovi umožní čítať, počúvať, precvičovať, učiť sa a zúčastňovať sa úloh, ktoré sú v ponuke.

Okrem toho, ak chcete spoznať význam hociktorého zo slov na stránkach projektu, stačí naň dvakrát kliknúť a automaticky sa otvorí OKAMŽITÝ SLOVNÍK, kde sa zobrazí výklad v španielčine ako aj preklad do najrozšírenejších svetových jazykov.

V sekcii Videá študent nájde najznámejšie španielske a latinskoamerické hudobné ikony v rôznych, niekedy aj netradičných situáciách.

V sekcii Majster Spot si študent môže pozrieť ukážky najlepších reklamných spotov v španielčine.

A môžete si vyskúšať svoj dôvtip v sekcii HÁDANKY a naučiť sa niektoré ľudové porekadlá.